Публікації

Важливо знати про діаманти

Важливо знати про діаманти

STDIAMOND

STDIAMOND

16 грудня 2020

Ограновування / Cut

Експерти STDIAMOND вибирають діаманти тільки ідеальної огранки. Серед критеріїв 4 C визначальним, безумовно, є ограновування діаманта - його симетрія і гармонія пропорцій: ні занадто високий, ні надто плоский. Саме ограновування є гарантією виняткової краси каменю. Центральні діаманти класичного ограновування вагою понад 0,30 карата відносяться до категорій "Very Good" (дуже хороші пропорції) або "Excellent" (відмінні пропорції) *, гарантуючи максимальне сяйво і унікальну гру світлових відблисків.

При оцінці діамантів класичного ограновування фахівці STDIAMOND користуються також наступними додатковими критеріями:

                   площадка повинна складати від 56% до 63% від діаметра (для каменів, вага яких більше 0,23 карата);
                   загальна висота повинна становити від 58% до 63% діаметра;
                   калетти бути не повинно;
                   рундист повинен бути "злегка широким" або "широким".

*Центральні діаманти класичної огранки вагою менше 0,30 карата, а також діаманти фантазійного огранювання можуть належати до категорій від "Excellent" до "Good" (хороші пропорції) за встановленою шкалою.

Існує безліч форм ограновування діаманта. Найкрасивішою формою визнана кругла, бо найбільше розкриває чаівну «гру» діаманта. Ідеальне ограновування діаманта можна порівняти з дзеркалом: відображаються від межі до межі промені світла проходять через корону. Філігранне виконання кожної грані дозволяє в повній мірі розкрити сяйво каменю.

Серед усього розмаїття форм найбільш відомими є такі ограновування, як класичне, овальне, «маркіз», грушоподібне, «серце», смарагдове і «принцеса». При ограновуванні основне завдання полягає в максимальному підвищенні блиску каменю і надання йому особливої ​​виразності.

Каратність/Carat

Вага діамантів вимірюється в каратах; слово "carat" походить від назви дерева "caroubier", насіння якого в давнину використовували для зважування алмазів. Вага є вирішальним критерієм при оцінці діаманта. Один карат дорівнює 0,20 грама.

STDIAMOND використовує в своїх виробах солітери самого різноі ваги в залежності від оправи. Солітерами називаються сертифіковані діаманти вагою від 0,18 карата

Чистота/Clarity


Іноді діаманти містять природні вкраплення, які можуть знизити їх якість. Чистота діаманта залежить від кількості вкраплень, їх розміру та розташування в камені.

Розроблена GIA шкала для оцінки чистоти діамантів дозволяє відносити їх до категорій від FL (Flawless = ніяких чужорідних включень не виявляється навіть під лупою при 10-кратному збільшенні) до I3 (Imparfait = чужорідні включення видно навіть неозброєним оком).

STDIAMOND відбирає для своїх виробів тільки діаманти, які мають категорію від IF до VS2, що гарантує виняткову чистоту і відсутність найменших включень, видимих ​​неозброєним оком. *

* Метод відбору діамантів, описаний в даному каталозі, а також гарантії якості відповідно до принципу 4 C поширюються на діаманти круглої форми вагою від 0,18 карата.

Цвет/Colour


Чим ближче до білого колір діаманта, тим вище він цінується. Для класифікації діамантів за кольором гемологічний інститут Америки розроблена шкала, що включає в алфавітному порядку категорії від D до Z (D означає "абсолютно білі", а Z "з помітним відтінком").

Кольори діамантів, які STDIAMOND відбирає для своїх виробів, може варіюватися виключно від D до H, що означає, що всі вони прозорі. Допускаються тільки діаманти без або з незначною флюоресценцией.

Діаманти STDIAMOND

Всесвітньо визнаний Геммологічний інститут Америки (GIA) розробив стандарт сертифікації діамантів «4 С». Якість і цінність діаманта визначаються на основі чотирьох основних критеріїв: колір, чистота, ограновування і каратності (англ. Colour, Clarity, Cut, Carat). Керуючись при відборі діамантів критеріями GIA, експерти STDIAMOND віддають перевагу лише винятковим за своїми властивостями камінню, що відповідають строгим критеріям «4 С».